TURKCELL 3G VINN APN Seçimi ve Yeni APN Tanımlama

...

TURKCELL 3G VINN Yeni Profil Tanımlama

Yeni Profil Tanımlama   Eğer yeni bir profil tanımlamak istiyorsanız bu listede yer alan Yeni Profil’i seçmeniz gereklidir. Daha sonra Yeni profil için seçtiğiniz ismi girebilirsiniz. Kaydet düğmesine basarak yeni profilinizi oluşturabilirsiniz.   İleri düğmesine basarak seçtiğiniz profil için ayarlarınızı yapabilir veya değiştirebilirsiniz.  

TURKCELL 3G VINN Profil Ayarları

Profil Ayarları   Internet bağlantısı kurmak için kullandığınız kullanıcı profili ayarlarınızı bu kısımda yapabilirsiniz.   Ayarlarını değiştirmek istediğiniz kayıtlı bir profili seçmek için aşağıdaki Mevcut Profiller listesini kullanabilirsiniz.   Aşağıdaki alt başlıkları inceleyebilirsiniz:   Yeni Profil Tanımlama APN Seçimi ve Yeni APN Tanımlama Kullanım Alarmı Tanımlama

TURKCELL 3G VINN Operatör Seçimi

Operatör Seçimi   Operatör seçimini otomatik yaptığınız takdirde uygulama Türkiye içinde ve roaming durumunda en uygun operatörü seçecektir.   Operatörü kendiniz seçmek için “Manual” şıkkını seçmelisiniz. Bu durumda mevcut operatörler listelenir ve seçeceğiniz operatöre KAYDET ile bağlanabilirsiniz. Seçtiğiniz operatöre kayıt yapılıp yapılamadığı ile ilgili uygulama sizi bilgilendirecektir. Not: Mevcut operatörlerin saptanması zaman alan bir işlemdir ve bir süre beklemeniz gerekebilir.

TURKCELL 3G VINN Şebeke Tipi

Şebeke Tipi   3G Tercihli:          3G hizmeti var ise bu kullanılır, yok ise 2G kullanılır. 2G Tercihli:          2G hizmeti var ise bu kullanılır, yok ise 3G kullanılır. Sadece 3G:         3G hizmeti var ise kullanılır, yok ise şebeke hizmeti kullanılmaz. Sadece 2G:         2G hizmeti var ise kullanılır, yok ise şebeke hizmeti kullanılmaz. Şebeke tercihinizi değiştirdiğinizde modeme yeni tercihiniz hemen gönderilecektir.

TURKCELL 3G VINN Sunucu Seçenekleri

TURKCELL 3G VINN Sunucu Seçenekleri   ð  “Sunucudan bilgi alınsın.” seçeneğini işaretlediğinizde VINN uygulaması internete bağlandığında Turkcell altyapısı ile haberleşerek bakiye, kampanya, tanıtım ve içerik bilgilerini uygulamaya indirir.   Turkcell altyapısı ile veri alışverişi bağlantı aktif kaldığı sürece 3 saatte bir tekrarlanır. Bu süre gerektiğinde Turkcell tarafından değiştirilebilir.   Bu seçenek kurulumda aktif olarak gelir. Eğer Turkcell’den bu bilgileri almak istemezseniz seçenek üzerindeki işareti kaldırmanız yeterlidir.   Turkcell altyapısı ile yapılan veri iletişimi sırasında oluşan trafik ücretlendirilebilir.   ð  “Roamingde sunucudan bilgi alınsın.” seçeneğini işaretlediğinizde VINN uygulaması roaming koşullarında da internete bağlandığında Turkcell altyapısı ile haberleşerek bakiye, kampanya, tanıtım ve içerik bilgilerini uygulamaya indirir.   Turkcell altyapısı ile veri alışverişi bağlantı aktif kaldığı sürece 3 saatte bir tekrarlanır. Bu süre gerektiğinde Turkcell tarafından değiştirilebilir.   Bu seçenek kurulumda seçilmemiş olarak gelir. Eğer roaming koşullarında Turkcell’den bu bilgileri almak isterseniz seçeneği işaretlemeniz yeterlidir.   Roaming koşullarında Turkcell altyapısı ile yapılan veri iletişimi sırasında oluşan trafik ücretlendirilir. ...

TURKCELL 3G VINN Bağlantı Seçme

Bağlantı Seçenekleri   ð  “PC açıldığında otomatik bağlan.” seçeneğini işaretlediğinizde bilgisayarınız açıldığında VINN uygulaması otomatik olarak başlayacak ve internete bağlanacaktır.   ð  “Modem takıldığında otomatik bağlan.” seçeneğini işaretlediğinizde modeminizi bilgisayara taktığınızda VINN uygulaması otomatik olarak başlayacak ve internete bağlanacaktır.   Bu seçeneklerin çalışması için bilgisayarınızda Auto Run özelliğinin aktif (engellenmemiş) olması ve modeminizin takılı olması gerekir.

TURKCELL 3G VINN Şebeke Ayarlama

Şebeke Ayarları   Bu sekmede yer alan seçenekleri kullanarak bağlantı ayarlarınızı yapabilirsiniz.   Aşağıdaki alt başlıkları inceleyebilirsiniz:   Şebeke Tipi Operatör Seçimi    

TURKCELL 3G VINN Temaları

Temalar   VINN uygulamanızın önyüzünü seçeceğiniz temalar ile çeşitlendirebilirsiniz.     Turkcell tarafından sağlanan temaları görüntüleyebilmek için Ayarlar / Genel Ayarlar / Sunucu Seçenekleri içerisinde yer alan ayarlarınızı kontrol ediniz.   Turkcell tarafından sunulan tema seçenekleri arasından seçim yapmak ve indirmek için İndirebileceğiniz Temalar’da yer alan listeden seçiminizi yaparak İndir düğmesine basmalısınız.   İndirdiğiniz temayı yüklemek için Yüklü Temalar’da yer alan listeden seçiminizi yaparak Yükle düğmesine basmanız yeterlidir. Uygulamayı tekrar başlattığınızda seçtiğiniz tema yüklenmiş olacaktır.   Turkcell altyapısından indirdiğiniz temalar için oluşan trafik kullanıcıya ücretlendirilebilir.

TURKCELL 3G VINN Telefon Rehberi girişi

TURKCELL 3G VINN SIM   Cep telefonunuzdan eriştiğiniz Turkcell SIM MENU fonksiyonlarına VINN uygulaması içerisinden de ulaşabilirsiniz. Telefonunuzda desteklenen işlevleri burada da kullanabilirsiniz.

TURKCELL 3G VINN Bakiye Sorgulama

...

Turkcell 3G VINN kampanya nasıl öğrenilir?

Turkcell 3G VINN Kampanya   Ana pencere üzerinde yer alan Kampanya sekmesine girdiğinizde Turkcell’in size önerdiği kampanyalarınızı görebilirsiniz.   Önerilen kampanyaları detaylı görüntüledikten sonra seçtiğiniz kampanyalardan faydalanabilirsiniz. VINN uygulaması arka planda SMS göndererek kampanyaya katılımınızı sağlar.   Not: Size önerilen kampanyaları görebilmek için Sunucu Seçenekleri’nde belirtildiği şekilde ayarlarınızı yaptığınızdan emin olunuz.  

Turkcell 3G VINN KOTA Öğrenme

TURKCELL 3G VINN İstatistik, KOTA ÖĞRENME   Bu sekme altında yer alan seçenekleri kullanarak seçtiğiniz tarih aralığı, profil ve operatör bazında geçmiş internet trafik bilgilerinizi görüntüleyebilirsiniz.         Ayrıntılı dökümünüzü pencerenin altında yer alan düğmeye tıklayarak görüntüleyebilir ve MS Excel dokumanı olarak saklayabilirsiniz.   Bu pencerede gösterilen bilgiler o an kullandığınız bilgisayarda kaydedilen trafik geçmişinize aittir. Başka bir bilgisayarda aynı Turkcell hattınızla internete bağlandığınızda yaptığınız kullanımınız ayrıca o bilgisayarda kayıt altına alınacaktır.   İstatistik bilgileri kullandığınız MS Windows işletim sisteminden alınan ağ bilgileri baz alınarak ve üst paragrafta belirtildiği gibi lokal olarak kaydedilir ve görüntülenir. Gösterilen istatistik bilgileri Turkcell altyapısından kaynaklanmamaktadır. Bu nedenle ücretlendirmeye temel oluşturmaz; tamamen ve yalnızca abonenin kendi kullanımını kontrol etmesi amacına yöneliktir. ...

Turkcell 3G VINN SMS Nasıl Atılır?

Turkcell 3G SMS     Uygulama penceresi üzerindeki SMS sekmesine tıklayarak size gelen SMS’leri okuyabilir, cevaplayabilir ve yeni SMS yazıp gönderebilirsiniz. Bu işlemleri yapmak için SMS sekmesi içerisinde yer alan (soldaki) seçeneklere tıklamanız yeterlidir.   PC / SIM seçeneğinize göre PC veya SIM hafızanızda saklanan SMS mesajlarınıza, gönderilmeyi bekleyen taslaklarınıza ve kontak bilgilerinize ulaşabilirsiniz.   Gönderim raporu almak için metin penceresi altındaki seçeneği işaretlemeniz gerekir.   Turkcell SMS merkezi numaranız pencerenin en altta kayıtlıdır.  

Turkcell 3G Vınn'la internete nasıl bağlanılır?

Turkcell 3G Vınn İnternet Bağlantısı   Uygulama penceresindeki mavi renkli Bağlan düğmesine tıklayarak internete bağlanabilirsiniz.   Bağlan düğmesinin solunda kayıtlı profil seçeneklerinizi görebilirsiniz. Kurulumla birlikte 3 profil standard olarak gelecektir:   Turkcell Internet Turkcell 3G (Kurulumda bu seçenek aktif olacaktır.) Turkcell 3G Statik IP   Ayrıca kendi tanımlayacağınız profiller de bu seçenekler arasında yer alacaktır. Yeni profil tanımlama ve kullanımı ilgili bölümlerde anlatılmaktadır.   Seçtiğiniz profil ile bağlantı kurabilmek için ilgili APN’in internet bağlantısı için kullandığınız Turkcell hattınıza tanımlanmış olması gerekmektedir.   Bağlantı kurduktan sonra Bağlan düğmesi kırmızı renkli “Bağlantıyı kes” düğmesine dönüşecektir. Internet bağlantısını kesmek için bu düğmeye tıklamanız yeterlidir.   Bağlan düğmesinin gri renkte olması Bağlantı kurulması veya kesilmesi sırasında VINN modeminizin işlem yaptığını gösterir.   VINN modem bilgisayara takılı değil veya çıkarılmış ise Bağlan düğmesi gri renkli görünecektir. Bu durumda VINN uygulamanız modemi bulamamış demektir. ...

Tarih
Tarih