Papatya Suyu İle Saç Rengi Açma

sponsorlu bağlantılar

Papatya Suyu İle Saç Rengi Açma Nasıl Yapılır?

 

Aslında çok basit bir yöntemi sizlerle paylaşıyoruz. Daha önce defalarca saç rengi açmış biri olarak hemen sorunumuzu çözüyoruz.

 

Arkadaşlar;

Ben kendi tecrübelerimi size anlatıcam :)

Ben saçlarımı asla boyatmak istemeyenlerdenim çünkü yıpranacağından eminim, bu yüzden bu yola başvurdum.

Papatya suyunun boya gibi zararları kesinlikle yoktur, ama yinede dikkatli olmak lazım . Ben toplam 4 kez uyguladım saçıma ve bir keresinde yıkamamıştım, 2 güne kadar papatya suyunu ve yıprandığını kırıldığını gördüm.

Ve işte başlıyoruz...

 

Nerden bulabiliriz?

Aktarlarda kuru papatya bulabilirsiniz ben 2 tl'lik almıştım artık kaç gramdı bilemiyorum. Bazıları taze taze koparıp kullanıyorlarmış bu yöntemin fayda edip etmiyeceğini bilemiyorum.

Neyse sonra internetten gördüm ki bazıları diyor 1 litre suya 2 avuç papatya koyun demişler.. Ben ilk denememde aynen öyle yaptım ama kullandıktan sonra gerisini atmak zorunda kaldım çünkü fazla geldi size tavsiyem benim gibi 2 bardak suya 1 avuç veya daha az koyun.

2 bardak suya 1 avuç( veya daha az ) koyduk

Sonra kaynatıyoruz sanırım 5-10 dakikada kaynar.

Böyle mutfakta kına kokusu duyacaksınız :D Kına gibi kokuyor.

kaynadıktan sonra soğumasını bekleyin isterseniz ılımasını bekleyin hiç farketmez ben soğumasını bekleyin dediklerinde ilk denememde 2 saat bekledim :( ılık olsun yeter... eğer ılımıyorsa bu suyu 2 tabak veya her neyse içinde sürekli değiştirebiliriz hem daha çabuk ılıyacaktır..

sonra süzgeçten geçiriyoruz papatyalar ve suyu ayrılsın diye. papatyaları atın suyu kalsın.

Bilemiyorum kendi tercihiniz ister saçınız kuru ister nemli olsun saçınıza sürün ben en son nemli saçıma sürdüm. artık taraklamı sürersiniz elinizlemi sürersiniz yoksa saçlarınızımı suyun içine batırırsınız bilemicem.. ben batırıyorum öbür türlü zor ya!!

Bu işlem bittikten sonra ya balkona ya da bahçeye çıkın veya dışarıya (dışarıyı pek tavsiye etmem sonuçta saçlar ıslak rezil olursunuz) kesinlikle güneşte bekleyin gölgelik falan olmasın o gün havalar bulutlu olmasın veya kış denemeyin etki edeceğini sanmıyorum emeğinize yazık... yarım saat-1 saat bekledikten sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz..

haturlatma yapmam gerek bende denemeden önce 1 kere uygulandığında boya gibi saçların rengi bir anda şipşak değişeceğini sananlardandım ama ne yazıkki 3. 4. denemeden sonra yavaş yavaş rengin açıldığını göreceksiniz... böyle çok doğal sanki kendi saç renginizmiş gibi bir görüntü çıkıyor ortaya.. Tabi saçtan saça fark var bazıları ilk denemede sonuç alıyor bazıları 100 kere deniyor sonç alamıyor.. Bide papatya suyu siyah saçlarda ve boyalı saçlarda etki etmiyormuş! tamam boyalıya etki etmiyor ama siyah saçlarada etki ediyor benim saçlarım simsiyahtır rengini açtı kestane rengin döndü çok sevimli ama yinede dediğim gibi saçtan saça fark var. 

Birde bu papatya suyu saç rengini 2-3 ton açar sadece, daha fazlasını beklemeyin! mesela siyah saçlı biri bunu deneyerek saçının sarı olacağını düşünmesin.. en fazla kestane veya koyu kumral olur

kumral saçlılarda öyle 2-3 ton açar ama kumral saçlıların saçı sarı olur bundan eminim...

Birde hergün yapmanızı önermiyorum saçlarınız yıpranır falan isterseniz 1-2 gün ara verin.

Haydi hanımlar/kızlar görelim bakalım ne yapacaksınız :)


İnstagram Tumblr Facebook Whatsapp Etkileyici Sözler Kısa anlamlı sözler sevgiliye eşe arkadaşa damar sözler Güzel Anlamlı Sözler - Özlü Sözler - Etkileyici Aşk Sözleri Sevgiliye Güzel Sözler – Anlamlı Sözler – Aşk Sözleri

sponsorlu bağlantılar

Yorum yapabilmek için! Facebook, Hotmail veya Yahoo hesabınızdan giriş yapmış olmanız gerekir..

Tarih
Tarih